سه شنبه 1401/07/12 - 09:33


سردار محمد زهرایی عصر دوشنبه در دوره توانمندسازی مسوولان قرارگاه‌های جهادی، اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی خراسان رضوی در مشهد افزود: بسیج سازندگی علاوه بر انجام ماموریت‌های خود باید به پیوندهای اجتماعی هم فکر کند و با اقشار مختلف ارتباط برقرار کند.

وی با بیان اینکه در سند اعتلای بسیج، کار قرارگاهی انجام می‌دهیم افزود: بسیج سازندگی با روشهای مختلف باید مردم را به اقتصاد وارد و امیدوار کند و نقش صحیح به آنها بدهد. بستر این کار در صندوق‌های قرض الحسنه رخ می دهد.

رییس سازمان بسیج سازندگی اظهار داشت: جریان جهادی، فناوری انقلاب است و باید مثل اربعین و جبهه مقاومت خود را بروز و ظهور دهد.
سردار زهرایی با بیان اینکه ۵۶ شهید جهادگر داریم افزود: طرحی در مجلس شورای اسلامی است تا شهدا و جانبازان جهادی نیز در ساختار موجود نامشان ثبت شود. 

وی گفت: کار جهادی، انجام یک پروژه نیست؛ همه طرح ها بهانه‌ای برای تربیت و شناسایی نیروهای جهادی و انقلابی است. حرکت جهادی منهای مردم معنی ندارد و باید بین مردم تکثیر شود و شبکه سازی کنیم.

رییس سازمان بسیج سازندگی بیان کرد: نیروهای جهادی باید استقلال و اختیار باید داشته باشند و در مسیر انقلاب حرکت کنند.

وی گفت: پیش از این، کارهایی که در بسیج انجام می‌دادیم پشتوانه دولتی نداشت اما در دولت سیزدهم این پشتوانه ایجاد شده است و دولت انقلابی راهبردهای خوبی دارد.

سردار زهرایی ادامه داد: هم اکنون قرارداد تامین آب شرب هفت هزار و ۱۳۸ روستا با وزارت نیرو بسته شده است. در زمینه آبخیزداری و آبخوان داری و مسکن محرومان نیز با دستگاه‌های مربوطه قرارداد امضا شده است.

وی گفت: انجام طرح‌های مختلف در حاشیه شهرها با اولویت استان‌هایی مثل خراسان رضوی، تهران، خوزستان و سیستان و بلوچستان و تجهیز ۶۴ قرارگاه سازندگی از دیگر اقدامات در حال اجرا است.

رییس سازمان بسیج سازندگی در خصوص حوادث دوهفته اخیر در کشور هم گفت: دشمن، در اوایل انقلاب و روزی که مسوولان تراز اول کشور را شهید و هر روز صدها نفر از مردم را به شهادت می‌رساند نتوانست کاری انجام دهد، اقدامات کنونی دشمن کف روی آب است و قابل اعتنا نیست.

در پایان این مراسم از گروه های جهادی برتر استان تقدیر شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.