پنجشنبه 1399/03/22 - 15:05 khrazavi-admin
مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) بردسکن خبر داد؛

اردوی جهادی ۵۰ نفر از اساتید و طلاب حوزه علمیه به یکی از روستا‌های محروم بردسکن

مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) بردسکن گفت: به همت گروه جهادی شهید ابراهیم همت این مدرسه و با همکاری بسیج سازندگی سپاه بردسکن ۵۰ نفر از اساتید و طلاب در یک اردوی جهادی دو روزه در روستای زیروقت از توابع بخش مرکزی بردسکن شرکت کردند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خراسان رضوی؛ گفت: این گروه جهادی برای احداث دیوار حیاط یکی از مددجویان کمیته امداد که سال گذشته براثر سیل منزلش تخریب شده بود اعزام و در مدت ۲ روز نسبت به حصار کشی این حیاط نیز اقدام شد.

وی با بیان اینکه اردوی جهادی؛ گامی بزرگ در تقویت روحیه ولایتمداری و خدمت رسانی به مناطق محروم است گفت: حوزه علمیه بردسکن در تمامی صحنه‌ها و میدان‌ها آمادگی خود را برای هر گونه همکاری اعلام می‌دارد و خوشبختانه در بحث پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا و رزمایش مواسات و همدلی وارد عمل شد و رسالت خود را در بحث ضدعفونی اماکن عمومی و مساجد و تولید ماسک و توزیع بسته‌های غذایی انجام داد.

وی افزود: گروه جهادی اساتید و طلاب حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) بردسکن جلوه‌ای از همدلی و کمک رسانی به محرومان در روستا‌های شهرستان را تاکنون به نمایش گذاشته اند و در سال جاری نیز حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) بردسکن برنامه دارد در قالب اردوی جهادی با حضور در روستا‌ها و مناطق محروم شهرستان اقدام به اجرای فعالیت‌های مختلف عمرانی، خدمات اجتماعی، فرهنگی و تبلیغی کند.

امام جمعه بردسکن به اتفاق فرمانده سپاه این شهرستان که از نزدیک خدمات طلاب در اردوی جهادی را نظاره‌گر بودند، حجت الاسلام امینی امام جمعه بردسکن با قدردانی از خدمات جهادگران اظهار داشت: پیام این کار خدمات رسانی به مردم به ویژه محرومان است که اساتید و طلاب جوان با مشارکت در اردوی جهادی توانمندی خود را در عرصه خدمت رسانی به مردم به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه همواره روحانیت در کنار مردم و مردم در کنار روحانیت است افزود: اساسا روحانیون باید در کنار مردم باشند کما اینکه طلاب و روحانیون هم در کنار مردم قرار دارند.

امام جمعه بردسکن رسیدگی به نیاز‌های محرومان را یک اولویت و ضرورت دانست و تاکید کرد: اردو و گروه‌های جهادی فرصت مهمی در برطرف شدن مشکلات و نیازمندی‌های مردم محروم تلقی می‌شود که خدمات جهادگران در همه عرصه‌ها ستودنی است